Zastanawiałaś się kiedyś, jak można zarobić nie wychodząc z domu? Nie musisz daleko szukać, wystarczy, że masz trochę talentu, wyobraźni i podstawowe umiejętności krawieckie. Pasmanterie stoją przed Tobą otworem, a Ty już wkrótce możesz stać się wziętą producentką… wianków i opasek dla dzieci!

Handel na Instagramie

To zajęcie wcale nie wymaga poświęcania dużo czasu, ani nakładów na reklamę. Masz dzieci, albo zaprzyjaźnione rodziny z dziećmi? Tym lepiej! Posłużą Ci za darmową promocję w zamian za kilka, własnoręcznie wykonanych dzieł. Dystrybucja dzieł hand made jest łatwiejsza niż myślisz. Na Instagramie roi się od profili osób, które sprzedają wyroby swoich rąk. Zamówienia składane są bezpośrednio na Twoją skrzynkę, a im bardziej oryginalne rzeczy wykonujesz, tym lepiej. Wybicie się jest niezwykle proste, wystarczy że odwiedzisz kilka podobnych producentek, wymienisz się z nimi komentarzami i polubieniami, a reszta przyjdzie sama!

Biznes dla kobiet

Niewiele jest panów, którzy podejmą się wykonywania i szycia opasek, szczególnie dla dzieci. Poczucie estetyki kobiety zdecydowanie częściej trafia w gusta innych pań. Prowadzenie działalności zorientowanej na dzieci to szczególnie dobry pomysł dlatego, że jest to rynek stale nienasycony. W końcu która mama nie pragnie, by jej dziecko było jedyne w swoim rodzaju i wyjątkowe? Stąd tak popularne są niszowe sklepy, krawcowe i artyści wykonujący swoje akcesoria dla dzieci własnoręcznie. Matki mają wówczas gwarancję niepowtarzalności, a pracownia handmade nie narzeka na brak zleceń. To idealna propozycja dla młodych mam, która daje możliwość podreperowania domowego budżetu, a przy odrobinie szczęścia stanie się pomysłem na życie.